Przerwana lekcja muzyki – kilka informacji na temat filmu

Redaktor12 maja, 2022

W dniu dzisiejszym chcielibyśmy zaprezentować Wam jedną z ciekawych produkcji, jaką jest film przerwana lekcja muzyki. Prezentujemy dla niej recenzje, a jednocześnie polecamy obejrzeć opisywany niżej film. Zapraszamy!

Przerwana lekcja muzyki” opowiada historię dziewczyny, (Winona Ryder) która z pewnych przyczyn trafia do szpitala psychiatrycznego. Na kobiecym oddziale poznaje kilka osób w tym Lise – (Angelina Jolie) bardzo zbuntowaną młodą kobietę. Film przedstawia nam życie w zamkniętym ośrodku oraz jest próbą jak najlepszego rozrysowania charakterologicznego głównych bohaterów. Dla Susanny pobyt w szpitalu psychiatrycznym będzie mocnym doświadczeniem.

Źródło: google.

Mówiąc szczerze ten motyw jest zbyt słabo rozrysowany w filmie, przynajmniej w mojej ocenie. Napiszę od razu, co mi się nie podoba w tej produkcji, żeby nie było niedomówień. Najbardziej drażnił mnie typowy do rozpuku amerykański klimat. Hollywoodzki styl jest czymś,, co lubimy, ale nie znosimy :).

Żeby nie było niedomówień. Nie uważam, że ten film jest zły, ale jestem święcie przekonany, iż jest przereklamowany. Nie umywa się do „Lotu nad kukułczym gniazdem”, który często jest wymieniany przez recenzentów w trakcie pisania o „Przerwanej lekcji muzyki”. Pod względem realizmu jest też gorszy niż „Pamiętnik pozytywnego myślenia”. Gdyby z tego ostatniego przenieść trochę klimatu, to z dużym prawdopodobieństwem ta produkcja by mi się podobała.

Winone Ryder bardzo cenię, ale w tym przypadku mnie nie zauroczyła swoją grą aktorską. Jej postać jest najnormalniej w świecie nudna. To moje osobiste odczucie. Na blogu jest jeden film w którym grała i wyszła genialnie, a mianowicie w „Noc na Ziemi„. Angelina Jolie natomiast bardzo nam się spodobała. Jej postać była ciekawa. Miała kontrastować zapewne z główną bohaterką i tak było. Wniosła sporo życia do filmu i gdyby nie ta rola, to film zostałby skreślony.

Mimo że historia oparta została na faktach, to sposób w jaki została opowiedziana jest mało przekonywujący. Pewnie wiele osób się z nami nie zgodzi, ale tak to już czasem po prostu jest. Szpitale psychiatryczne w każdym kraju są nieco inne, a na pewno nie takie jak w Polsce.

Categories
Udostępnij0