Lista 6 najlepszych horrorów na Netflixie. Sprawdź!

Redaktor4 marca, 2022

Netflix jest popularnym serwisem streamingowym, na którym znaleźć można wiele interesujących filmów online. Przeważnie znajdują się one pomiędzy mniej interesującymi produkcjami, a poszukiwanie idealnego tytułu na wieczór potrafi zająć zbyt wiele czasu. W związku z tym poniżej zamieszczona została lista 6 horrorów wartych obejrzenia.

Nocne Istoty

Reżyser Demian Rugna stworzył dzieło o wyjątkowo ciężkim i mrocznym klimacie. Rezygnacja z efektów komputerowych na rzecz klasycznego podejścia do tematu i doskonałej charakteryzacji sprawia, że wykreowana historia wydaję się być przerażająco prawdziwa.

Trójka badaczy zjawisk paranormalnych w Buenos Aires postanawia na własną rękę przeprowadzić śledztwo dotyczące tajemniczych zdarzeń w okolicy. Nie wiedzą jeszcze, że ziszczą się ich najgorsze koszmary, a śledztwo może doprowadzić ich do zguby.

Film pełen jest upiorów, demonów i zgniłych trupów, które nie tylko wypełzają ze swoich dotychczasowych grobów, ale kryją się również pod łóżkami niczego niespodziewających się ludzi. Skąd wzięło się całe to zło?

Nie oddychaj

Interesujący sposób na odwrócenie popularnej konwencji, w której potwór czy seryjny morderca atakuje ludzi schronionych w domu. Tym razem to trójka znajomych postanawia włamać się do domu niewidomego weterana z Iraku, aby w szybki i łatwy sposób się wzbogacić. Ale nie wszystko idzie zgodnie z ich planem. Dom przystosowany jest do życia w ciemności. Kiedy wszystkie światła gasną przychodzi pora, aby to ofiara stała się zwierzyną.

Film gwarantuje ciągłe poczucie zagrożenia, a Stephen Lang w roli niewidomego weterana doskonale wczuł się w klimat produkcji. Tym samym stworzył wizerunek złożonej postaci, która przykuwa uwagę i zmusza do licznych refleksji na temat ludzkiej natury.

To my

Intrygujący film przedstawiający historię czarnoskórej rodziny żyjącej w domu w Kalifornii. Szybko okazuje się, że rodzice wraz z dwójką dzieci stali się celem tajemniczych osób w maskach. Na domiar złego napastnicy są doskonałymi kopiami nieszczęsnej rodziny.

Film pełen jest zaskakujących momentów i oryginalnych zwrotów akcji, a całość płynnie przechodzi ze standardowego polowania, przez horror paranormalny w postapokalipsę.

Pełzająca śmierć

Większość horrorów z gatunku animal attack jest dość specyficzna (jak chociażby Sharknado czy Zombiebobry). Tutaj jednak aktorstwo stanęło na najwyższym poziomie, a pomysłowość reżysera zdaje się nie mieć granic. Dzięki temu widzowi nieustannie towarzyszy poczucie zagrożenia, a momentami może pojawić się wrażenie klaustrofobii.

Kiedy potężny huragan nawiedza okolicę, Haley postanawia odwiedzić swojego ojca. Z powodu niszczycielskiego żywiołu oboje zostają uwięzieni w zalanej piwnicy. Pech chciał, że ich towarzyszami niedoli jest grupa krwiożerczych aligatorów.

Ładunek

Jest to film o apokalipsie zombie, w którym potwory i walki z nimi są zepchnięte na drugi plan. Tytuł przeznaczony jest dla odbiorców szukających dobrego survivalu w klimacie grozy. Nie ma tu krwawych walk ani setek krwiożerczych umarlaków. Zamiast tego jest ciężka atmosfera, wyścig z czasem i desperacka nadzieja na uratowanie niewinnego życia w czasach, kiedy ludzie wcale nie są gorsi od otaczających ich zombie.

Andy został ugryziony przez zombie. Teraz zostało mu zaledwie 48 godzin nim sam przemieni się w krwiożerczą bestię. Ale nie to jest najgorsze. Największy problem stanowi fakt, że mężczyzna opiekuje się małym dzieckiem. Teraz musi wyruszyć w drogę przez Australię, aby odnaleźć bezpieczne schronienie dla swojej podopiecznej nim będzie za późno. Ma niecałe 48 godzin na zapewnienie przyszłości małej Rosie. Niestety nie wszyscy ludzie będą skorzy do pomocy.

Maus

Tytuł dla widzów szukających mocnych wrażeń, bezmyślnej przemocy i rozważań na temat ludzkiej natury. Survival horror przedstawia historię Alexa i Selmy, którzy trafiają w ręce serbskich wieśniaków podczas swojej podróży po Bośni. Szybko okazuje się, że jest to początek poważnych kłopotów.

Maus jest silnym nawiązaniem do konfliktu zbrojnego w Bośni i Hercegowinie. Film został nagrany w prosty i przyjemny sposób, a ukazana historia przedstawia poważne problemy panujące w tamtych regionach.

Categories
Udostępnij0